Newsletter

Přihlašte se do newsletteru.

Jaké sociální sítě pravidelně používáte?

Zobrazit výsledky ankety

Loading ... Loading ...

Program

01. 04. 2014 20:00   UNCLE ACID & THE DEADBEATS / UK


VINTAGE METALAlbum Mind Control britské vintage metalové kapely Uncle Acid & The Deadbeats vyšlo 15.dubna na Rise Above Records po dvou vyprodaných koncertech v The Garage. V hudbě nasáklé krví uslyšíte šokující příběhy o bizarních pouštních slavnostech, náboženském vymývání mozků a masových vraždách inspirovaných drogami! Představte si původní kapelu Alice Coopera, která ve sklepě jamuje s ranými Black Sabbath a Stooges a uděláte si trochu představu o jejich pekelném světě, kde vybuchují zesilovače a rozbíjí se činely. A to je jen taková poleva na jejich šíleném dortíku. Od nenápadných začátků na čarodějných polích Cambridgeshire v Anglii se Uncle Acid & the Deadbeats vyvinuli v mezinárodní skupinu tvořenou partou pobudů a hotovců. Po vydání metalových řezaček na první desce nazvané Blood Lust (dnes se první vydání na vinylu prodává za 700 liber!!) se naplno pohroužili do bezesné práce na své noční můře hudebního šílenství. Výsledkem je Mind Control!

Support: Black Moth (UK)

Více

02. 04. 2014 19:00   MIMOŇSKÁ PARTY aneb SKORO NORMÁLNÍ KONCERT


BENEFIČNÍ FESTIVALUlítlá akce, kterou pořádá o.s. Spolurádi, se širokým rozpětím žánrů a velkou náloží mimoňství! Vystoupí kapely Yellow Sisters, Vasilův Rubáš, Bedňáci a herec Jaroslav Dušek. Na SKORO NORMÁLNÍM KONCERTU se budou bořit mýty a padat bariéry. Návštěvníci budou mít příležitost zamyslet se nad otázkami „Kdo je vlastně normální? Co to znamená? Je to vůbec k něčemu dobré?“ Cílem organizátorů ze Spolurádi je oslovit především „normální“ lidi a zároveň maximálně zapojit do akce lidi s postižením. Moderovat bude JAROSLAV DUŠEK spolu s naším kamarádem Kubou Zachatou s Downovým syndromem. Česká komora tlumočníků znakového jazyka zajistí umělecké tlumočení celého koncertu pro neslyšící. Pro vozíčkáře bude na místě připraven schodolez. Spolu s organizací Adventor oslavíme Mezinárodní den autismu. Třešničkou na dortu bude světelná show – videomapping. Prostřednictvím večera chceme ukázat veřejnosti, že čas strávený s lidmi s postižením je vzájemně obohacující a přináší do života spoustu spontánnosti a srandy. Především ale chceme šířit myšlenku, že není důležité být “normální”, ale hlavní je být spolu rádi.

Více

03. 04. 2014 20:00   NZ SHAPESHIFTER


HEAVY SOULRekordy trhající turné po Novém Zélandu, vystoupení na zásadních festivalech jako Glastonbury, Parklife, The Big Chill, vyprodané koncerty po celé Evropě, plná polička hudebních cen, 5 studiových alb, z čehož 3 se staly platinovými, a armáda fanoušků po celém světě – to jsou NZ SHAPESHIFTER. Kapela pocházející z novozélandského města Christchurch skvěle mixuje živý drum & bass, soul a funk. Do české kotliny zavítali Shapeshifter již dvakrát. V roce 2011 si dali svou pražskou premiéru v Meetfactory a v roce 2012 se představili jako jedni z headlinerů na skvěle obsazeném festivalu Rock for Churchill. Je na čase aby se znovu u nás ukázali a předvedli svojí pověstnou energickou show. Bude to navíc poprvé, co domácímu publiku představí aktuální album Delta.

Support and after: DJs Stanzim and Philip TBC

Line-up:
20:00 doors
20:30 Dj Stanzim & AHz
22:00 SHAPESHIFTER
23:30 Philip TBC

Více

04. 04. 2014 21:00   Pop 80´s & 90´s video party DJ Jirky Neumanna


popPopulární video party s největšími hity 80. a 90. let v režii DJe Jirky Neumanna. Přijďte si užít unikátní videoklipy promítané na LED stěnu a neopakovatelnou atmosféru 80s v Lucerně.

Více

05. 04. 2014 21:00   Pop 80´s & 90´s video party DJ Jirky Neumanna


popPopulární video party s největšími hity 80. a 90. let v režii DJe Jirky Neumanna. Přijďte si užít unikátní videoklipy promítané na LED stěnu a neopakovatelnou atmosféru 80s v Lucerně.

Více

06. 04. 2014 20:00   BLOOD RED SHOES / UK


ALTERNATIVE ROCKRocková kapela Blood Red Shoes z anglického Brightonu, kterou tvoří Laura-Mary Carter hrající na kytaru a bubeník Steven Ansell, oznámili vydání nového alba a s ním souvisejicí turné. Čtvrtá deska Blood Red Shoes vyjde 3.března 2014 a pár dnů poté vyrazí kapela na evropské turné. Na něm zavítají do deseti zemí mezi nimiž nebude chybět ani Česká republika.

Support: The Wytches  web

Více

07. 04. 2014 20:00   GUITAR SHORTY / USA


PRAGUE INTERNATIONAL BLUENIGHTSLegendární kytarista a zpěvák Guitar Shorty je opravdovým velikánem ve světě blues. Je považován za jednoho z nejlepších pokračovatelů kytarové hry Jima Hendrixe, ale stejně tak je významně ovlivněn i hrou Buddyho Guye. Guitar Shorty, vlastním jménem David William Kearney, je jednou z největších osobností řízného a tvrdšího texaského blues-rocku. Shorty elektrizuje diváky již 5 dekád svou energickou show, extrémní fyzickou hrou na kytaru a divokým zpěvem, který zasáhne tělo i duši. Čím ale opravdu vybočuje z řad ostatních bluesmanů, je jeho extrémně divoká hra na kytaru, vydávané zvuky a rify, o kterých se ostatním kytaristům ani nesní. Amazon.com píše, že „Jeho kytara zní jako tygr v kleci těsně před krmením“. Sám Hendrix byl jehou hrou tak uchvácen, že chodil pravidelně na Shortyho vystoupení během působení v Seatllu. Na svém kontě má 13 alb, která posbírala nespočet cen ve Spojených státech a Evropě. Od roku 2004 je pod křídly slavného vydavatelství Alligator Records. Na pódiu hrával Shorty s takovými velikány jako je Little Richard, T-Bone Walker, Willie Dixon, Big Joe Turner, nebo Bo Didley. Ve svých začátcích hrál mimo jiné i v kapele Raye Charlese. „Guitar Shorty patří mezi vůbec nejenergičtější bluesové muzikanty všech dob“ shrnuje list Chicago Reader. Kdo nevěří, může se na vlastní oči a uší přesvědčit v pražském Lucerna Music Baru.

Door open: 20:00
Start: 21:00

Více

09. 04. 2014 20:00   MORGAN HERITAGE + KABAKA PYRAMID /JAM


TOP-A-DI-TOPDevátého dubna proběhne v pražském Lucerna Music Baru velký dvojkoncert, který by rozhodně neměl ujít vaší pozornosti. Alespoň pokud nechcete minout jednu z nejlepších světových reggae kapel na její české premiéře! Morgan Heritage je nejen výborný band zpěváků a muzikantů, který má za dvě dekády své existence bezpočet velkých hitů. Jako exkluzivní předskokan pak vystoupí mladý jamajský hitmaker Kabaka Pyramid, který bez debat patří mezi největší objevy ostrova posledních několika let. Jeho originální flow a chytré texty bodují prakticky s každým dalším songem, který dosud vydal. Velká událost nejen pro reggae massive!

Více

11. 04. 2014 21:00   Pop 80´s & 90´s video party DJ Jirky Neumanna


popPopulární video party s největšími hity 80. a 90. let v režii DJe Jirky Neumanna. Přijďte si užít unikátní videoklipy promítané na LED stěnu a neopakovatelnou atmosféru 80s v Lucerně.

Více

12. 04. 2014 21:00   Pop 80´s & 90´s video party DJ Jirky Neumanna


popPopulární video party s největšími hity 80. a 90. let v režii DJe Jirky Neumanna. Přijďte si užít unikátní videoklipy promítané na LED stěnu a neopakovatelnou atmosféru 80s v Lucerně.

Více

13. 04. 2014 20:00   CASHMERE CAT / N


WEDDING BELLS BOOMBOXCashmere Cat není žádný exponát z muzea voskových figurín. Je to jedno z nejaktuálnějších jmen na současné klubové scéně vůbec. V rapu je to možná samej pes, ale na prknech, co znamenají klub, jak se zdá, vládnou kočkomilové. Jak jinak si vykládat, že neznámej týpek z obskurního Norska má mezi svými fanoušky jména jako Diplo, A-Trak, Hudson Mohawke, Rustie, Brodinski, Baauer, Busy P, Nguzunguzu, Sinden nebo Kito? Co jim dal? To co zbytku světa. Jeden bootleg 2Chainze a jeden remix Lana Del Rey a už to jelo. Mirror Maru EP na Pelican Fly Records v říjnu 2012 a nadšené reakce z jeho mžouravého pohledu na svět bass music, hrubýho RnB a futuristickýho hiphopu. A zatímco si nedokonalý svět lámal hlavu snad jen tím, jakou nálepku na tudokonalou muziku vlastně lípnout. Jestli downtempo trap nebo jak. A jak je možný, že to zní tak kompletně, že mu ani vokály nechybí. Cashmere Cat mezitím nelenil a tvořil dál. Smlouva s LuckyMe a další čtyřtrackové EP Wedding Bells je výsledkem, co dokumentuje jeho vývoj a posun. Pokud tedy chcete vědět, kde že je aktuální hrana, ostří a laťka současné klubové muziky, poslechněte si tohle EP a pak ho přijďte prožít naživo. Přijede až za vámi do hlavního města nad Vltavou, ou ou.

Support DJs: Tuco (Meanbucket), ABAB (Dada), TenTen (Dada), Alyaz (Heldenkëllerz)

Více

14. 04. 2014 20:00   CHRIS DAVE & THE DRUMHEDZ (USA)


AghaRTA PRAGUE JAZZ FESTIVALNejnebezpečnější a nejoriginálnější bubeník dneška, Američan Chris Daddy Dave po dvou letech opět v Praze!
Chris Dave – drums, Kebbi Williams – saxophone, flute, Isaiah “Shareky” Thomas – guitar, Jermaine Williams – bass

Support: EUGEN VIZVARY “PART ONE” PROJECT feat. ANITA SOUL (od 20:30)
Oskar Rozsa – bass, Martin Valihora – drums, Michal Bugala - guit, Stefan Bugala – vibes, Eugen Vizvary – keys, Anita Soul – vocal

Více

15. 04. 2014 19:00   BÁRA BASIKOVÁ & BAND


CHARITATIVNÍ KONCERTZpěvačka Bára Basiková vystoupí se svou kapelou na podporu projektu Nový život díky plastice, jehož je letos hlavní patronkou. Těšit se můžete na nové písničky z aktuálního alba Belleville i na největší hity, kterých Bára za celou svou bohatou kariéru nasbírala nepočítaně. Jako support se představí pop-indie kapela Nebezpečné známosti, po koncertě následuje populární 80’s video party DJe Jirky Neumanna, která bude tentokrát zaměřena na  novoromantické, post-punkové a gotické kapely. Výtěžek z této charitativní akce putuje na konto projektu Nový život díky plastice.

Nový život díky plastice je jedinečný charitativní projekt Dr. Tomáše Doležala určený všem, které trápí viditelná a pomocí plastické chirurgie odstranitelná vada na kráse. Cílem projektu je nejen „opravit“ fyzické nedostatky na kráse, ale především navrátit ztracené sebevědomí, psychickou pohodu a žít plnohodnotný život bez mindráků. Nový život díky plastice není lhostejný k druhým a chce pomáhat ještě více! Proto věnuje každý rok veškeré vybrané finanční prostředky od výherkyň (symbolickou částku za operaci) a partnerů projektu těm, kteří se bez cizí pomoci neobejdou, např. onkologickým pacientům v boji s rakovinou.

V rámci večera pokřtí své nové CD česká skupina Všichni svatí. V té se spojili zkušení hudebníci, kteří stáli u zrodu skupiny Lucie a mají za sebou spolupráci například s Petrem Mukem nebo právě Bárou Basikovou. Album vznikalo ve studiích v Bruselu a v Londýně.

BÁRA BASIKOVÁ & BAND
+ 80s new romance video party DJ Jirky Neumanna
Charitativní koncert na podporu projektu Nový život díky plastice

Support: Všichni svatí, Nebezpečné známosti

Více

16. 04. 2014 20:00   DUB PISTOLS / UK


PARTY HARDOblíbenci evropských festivalových pódií a milovníci divokých klubových parties fungují pod vedením frontmana Barryho Ashwortha už 17 let. Vznikli v Londýně v roce 1996 a už o dva roky později skórovali revolučními singly There’s Goona Be a Riot, Best Got Better a hlavně debutovým albem Point Blank, díky němuž začali cestovat po světě. V roce 2001 vyšla deska Six Million Ways to Live a brzy poté remixové album Y4K: Next Level Breaks. Dub Pistols bravurně mixují dub, breakbeat a ska tak chytlavým způsobem, že se jejich tracky dostaly i na soundtracky k filmům Blade II, Bad company nebo Mystery Man. Vrhli se taky na remixování a jejich spárům neunikly jména jako Moby, Ian Brown nebo Limp Bizkit. Zatím nejčerstvější deska, která vyšla v roce 2012, se jmenuje Worshipping The Dollar, s níž absolvovali velkou šňůru po celé Evropě. Další studiové album je už na spadnutí. Bude se jmenovat White Lines a doufejme, že ho s sebou Dub Pistols přivezou do Prahy!

SUPPORT: Echo & Tito (IZR), DJ Prince of Persia (IZR)

Více

18. 04. 2014 21:00   Pop 80´s & 90´s video party DJ Jirky Neumanna


popPopulární video party s největšími hity 80. a 90. let v režii DJe Jirky Neumanna. Přijďte si užít unikátní videoklipy promítané na LED stěnu a neopakovatelnou atmosféru 80s v Lucerně.

Více

19. 04. 2014 21:00   Pop 80´s & 90´s video party DJ Jirky Neumanna


popPopulární video party s největšími hity 80. a 90. let v režii DJe Jirky Neumanna. Přijďte si užít unikátní videoklipy promítané na LED stěnu a neopakovatelnou atmosféru 80s v Lucerně.

Více

21. 04. 2014 20:00   CUT COPY / AUS


EXCELENT JUKEBOXAustralská kapela Cut Copy se vrací zpět do České republiky. Jejich skvělá show proběhne v rámci koncertní série Excelent Copy. Kapela vznikla v australském Melbourne a vydala se na první mezinárodní turné v roce 2005, kdy předskakovala kapelám jako jsou Franz Ferdinand nebo Bloc Party. V roce 2007 byli vybráni aby nažhavili fanoušky Daft Punk! To se stalo krátce před vydáním jejich druhého alba, kritiky hojně vychvalovaného In Ghost Colours. Od té doby Cut Copy a jejich devadesátkový indie-dance sound jenom rostou. Album Zonoscope vyhrálo Aria Awards za nejlepší taneční nahrávku 2011 a hned po té byla deska nominována jako nejlepší Best Dance/Electronica na Grammy Awards 2012. Australský kvartet právě vydal nové album Free Your Mind, které je tak trochu spirituální poutí, pozvánkou na uvolnění mysli a absolutní radost z hudby. Kapela své album popisuje vskutku kreativně: “Album tvoří a popisuje snové fantazie příští mladé ‘revoluce’.. to, jak spolu lidé komunikují na parketě bez toho, aby řekli jediné slovo, společně dosahují vyšších stavů; cítí se být zapojeni do tajné společnosti, až nakonec splynou s hudbou v jediné.”

SUPPORT: Deaths

LINE-UP:
20:00 doors open
20:45 Deaths
21:45 CUT COPY

Oficiální FB událost ZDE

Více

22. 04. 2014 20:00   GOLDINGS, BERNSTEIN, STEWART / USA


AghaRTA PRAGUE JAZZ FESTIVALKytarista Peter Bernstein se představí v Praze poprvé. Spojení s předními muzikanty, varhaníkem Larry Goldingsem a bubeníkem Bill Stewartem dává tušit, že půjde o skvělé zakončení jarní části festivalu.

Larry Goldings – Hammond organ; Peter Bernstein – guitar; Bill Stewart – drums

Více

23. 04. 2014 20:00   ANDROID ASTEROID


KREST ALBAAndroid Asteroid, jediná česká kapela, která nahrávala v londýnských Abbey Road Studios, právě vydává nové album. Pokřtí ho ve středu 23. dubna 2014 v pražském klubu Lucerna Music Bar. Na albu s názvem LIVE se kromě nahrávek ze slavného britského studia objeví skladby nasnímané v pražském studiu Smečky a z Red Bull Studia v Londýně. Vystoupení bude mít dvě části. V první části uslyšíte skladby, které skupina nahrála v jednotlivých studiích. V polovině večera přijde na řadu slavnostní křest. Ještě než klubové větráky vysuší poslední kapky šampaňského, Android Asteroid spustí druhou část svého koncertního vystoupení spočívající v dlouhé, epické skladbě ”Move”, kterou veřejnosti zahrají úplně poprvé. Hudebníci nás zavedou do světa výpravné muziky o třech vzájemně propojených kapitolách s názvy: ”Run”, ”Go” a ”Good News”. Na koncertě uvidíte a uslyšíte stejnou sestavu, jaká se podílela na nahrání celé desky. Zvláštním hostem v první polovině představení bude nová producentská hvězda Nèro Scartch. O warm up i after party večera se postará DJ Robot.

Android Asteroid dali dohromady producent a rapper Jan Pospíšil s producentem a bubeníkem Tomášem Konůpkou. Kromě nich ve skupině působí celá řada předních českých hudebníků: Annamária d’Almeida (zpěv), Marta Minárik (basa), Viliam Béreš (klávesy), Lukáš Martinek (kytara), Miloš Dvořáček (perkuse) a Jan Steindorfer (syntetizátor). Na nahrávce z Londýna vystupují i významní zahraniční hosté Yarah Bravo a DJ Vadim.

Více

24. 04. 2014 20:00   J.A.R.


FUNK & RAPJednotka Akademického Rapu letos oslaví úctyhodných 25 let na scéně a samozřejmě nemůže chybět v jarním programu Lucerna Music Baru.

Více

25. 04. 2014 21:00   Pop 80´s & 90´s video party DJ Jirky Neumanna


popPopulární video party s největšími hity 80. a 90. let v režii DJe Jirky Neumanna. Přijďte si užít unikátní videoklipy promítané na LED stěnu a neopakovatelnou atmosféru 80s v Lucerně.

Více

26. 04. 2014 21:00   Pop 80´s & 90´s video party DJ Jirky Neumanna


popPopulární video party s největšími hity 80. a 90. let v režii DJe Jirky Neumanna. Přijďte si užít unikátní videoklipy promítané na LED stěnu a neopakovatelnou atmosféru 80s v Lucerně.

Více

27. 04. 2014 20:00   ÁRSTÍDIR / ISL


CHAMBERPOP / INDIEScénické krajiny islandských písní, intimní kytarová sóla, emotivní komorní hudba, všemi těmito slovy by se dala baladická hudební skupina z Reykjavíku charakterizovat. Árstídir je akustická vokální hudební skupina, která ve svých skladbách propojuje témata přírody, hledání, rozervanosti i tísně. Její členové zpívají, hrají na strunné nástroje, klavír a kytary. Výsledkem je neobyčejně široké spektrum tónů a zvuků, umocňovaných výjimečným rozsahem a barvou šesti mužských hlasů. Hudba Árstídiru je kombinací klasiky a popu, někdy proto nazývaná komorním popem.

Během pěti let své existence kapela vydala dvě kompletní/dlouhotrvající alba a jeden EP remix. Jak obě alba, tak remix jsou vysoce ceněna hudebními kritiky. Již dvě skladby Árstídiru se dostaly na první místo hitparády islandského rádia. Kapela mnohokrát účinkovala v TV programech na Islandu, ve Švédsku, Rusku, Německu a České republice. Během svých turné prokázala, že není nutné rozumět neuchopitelné islandštině nebo znát tradice tohoto malého prastarého národa, aby posluchači na závěr koncertu stáli a tleskali se slzami v očích na vyprodaných pódiích po celé Evropě. Příkladem může být jejich úchvatný koncert na festivalu Colours of Ostrava, kterému vestoje aplaudoval po střechu naplněný Gong.

Parnerem koncertu je Skandinávský dům.

Více

29. 04. 2014 19:30   TAPE FIVE / D


ELECTRO SWINGV roce 2006 vydalo volné sdružení muzikantů kolem Martina Strathausera své první album a od té doby se s jejich produkcí mohou posluchači seznámit na více než sedmi stovkách hudebních kompilací či dalších třech albech, které do letošního ledna spatřily světlo světa. Jejich desky se prodávají v Evropě, USA i Asii a právě s posledním albem „Swing Patrol“ přijždí Tape Five jako sextet v úterý 29. dubna do Lucerna Music Baru, aby se vůbec poprvé ve své historii představili českému publiku. Tape Five kombinuje množství stylů a hudebních vlivů s důrazem na elegantní kompozice, v jejich tvorbě převládá swing a elektroswing, ale najdete zde i bossanovu, latino a nu-jazz či živelné retro interpretace. Přesvědčit o tom se mohou posluchači nejen na řadových albech, ale i kompilacích – mimo jiné Cafe del Mar, Jazzy Lounge, Swing a la Mode či Electro Swing Revolution, stejně tak jako na remixech jejich singlů z loňského roku.

Více

30. 04. 2014 20:00   ŽLUTÝ PES


KREST CDSkupina Žlutý pes loni oslavila 35 let svého působení, aby s novým rokem vkročila do dejvického nahrávacího studia Faust Records. Výsledkem je album s názvem Stroj času, které kapela pokřtí v den vydání 30. dubna na koncertě v Lucerna Music Baru. Album je výjimečné v tom, že jde o zlatý poklad kapely, songy, se kterými Žlutý pes těšil své příznivce v osmdesátých letech, ale nikdy se neobjevily na hudebním nosiči, protože  Žlutý pes tehdy patřil spolu s Jasnou Pákou a Pražským výběrem mezi zakazované umělce. „Když nám osud dal konečně šanci, byli jsme už jinde“, vzpomíná frontman kapely Ondřej Hejma.

Autorsky se na repertoáru podílejí hlavně její někdejší zakladatelé – Hejma a Ivan Hlas. Radost si kapela udělala i třemi coververzemi (Bob Dylan, Lynyrd Skynyrd, Molly Hatchet). Album produkoval Luboš Malina, který na albu také hostuje s Druhou Trávou, na mixech se podíleli Steve Walsh a Lukáš Martínek. Stroj času vyjde nejen na CD, ale v odlišné sestavě také na vinylu a s dvěma bonusy i v digitální verzi.

Více